Кінець глобального потепління? Вчені придумали, як видобувати і переробляти вуглекислий газ з атмосфери

15 червня 2020, 13:00
НВ Преміум

Хіміки з США розробили метод, який дозволяє переробляти CO2 на метанол. Таку технологію можна використовувати для зниження вмісту шкідливих парникових газів у атмосфері.

У докоронавірусну еру однією з найпопулярніших тем у медіа було глобальне потепління і кліматичні протести по всьому світу. 2019-й в цьому плані був дуже символічним: починаючи від пожеж у Сибіру і повені у Венеції, тм закінчуючи ураганами в США і ще одними пожежами у Австралії.

Відео дня

Можливо тому ключовою подією минулого року у міжнародному кліматичному русі стала номінація Людина року від журналу Time: редакція американського тижневика вибрала 16-річну шведську екоактівістку Грету Тунберг, яка стала надзвичайно популярною після свого емоційного виступу на саміті у ООН.

Серед іншого, Тунберг заявляє, що діючих зусиль політиків щодо скорочення викидів CO2 у атмосферу недостатньо для запобігання глобальній кліматичній катастрофі у найближчому майбутньому.

Спалювати викопне паливо і викидати шкідливі парникові гази у атмосферу потрібно ще менше, чого, очевидно, не можуть собі дозволити багато країн.

Зі своїм рішенням недавно виступили хіміки з Університету Південної Каліфорнії: вчені винайшли метод переробки CO2 з атмосфери на метанол. Ну а видобуток CO2 з атмосфери вже тестують на спеціальних заводах у Європі і Північній Америці.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X