Глобальне потепління збільшить смертність в Європі в десятки разів - вчені

7 серпня 2017, 17:21
Міжнародна група дослідників вважає, що число жертв спеки може вирости з трьох тисяч до 150 тисяч осіб на рік

Особливо висока смертність від спеки буде в країнах Південної Європи, повідомляє Phys.org .

Наприклад, в Іспанії смертність від екстремальних погодних умов виросте від 11 на мільйон осіб на рік до 700 на мільйон осіб на рік. 99 відсотків випадків смерті від екстремальної погоди виявляться пов'язаними зі спекою.

Відео дня

"Якщо глобальне потепління не стримати в терміновому порядку і не вжити відповідних заходів щодо адаптації, то близько 350 мільйонів європейців можуть бути схильні до шкідливих впливів екстремальних кліматичних умов щороку до кінця цього століття", - йдеться в доповіді дослідників.

Для того, щоб прийти до таких висновків, експерти вивчили дані про погоду 28 держав Європейського союзу, а також Швейцарії, Норвегії та Ісландії, що зачіпають період з 1981 по 2010 роки.

"Ми виявили, що пов'язані з погодою лиха можуть вплинути приблизно на дві третини населення Європи на рік до 2100 року", - підкреслили автори роботи.

За даними вчених, смертність від зростання температури повітря зросте на 5400 відсотків, від затоплень прибережних територій - на 3780 відсотків, від лісових пожеж - на 138 відсотків, а від ураганів - на 20 відсотків.

Раніше НВ розповідало про те, що глобальне потепління незабаром викличе у людей проблеми зі сном. Вчені з'ясували, що нічна температура навколишнього середовища, яка перевищує на один градус Цельсія середньомісячне значення, стала причиною приблизно трьох додаткових ночей з неспокійним сном.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X