Глобальне потепління позбавило кольору унікальний Великий Бар'єрний риф

10 квітня 2017, 16:52
Знебарвлення Великого Бар'єрного рифа біля берегів Австралії прийняв величезні масштаби

Вчені з Центру Австралійського дослідницького ради з коралових рифів підкреслюють, що, згідно аерофототопографічній зйомці, знебарвленню піддалося вже дві третини рифу, передає BBC.

Відео дня

Знебарвлення - процес втрати коралами симбіотичних водоростей, які фарбують риф в яскраві кольори. Коли корал піддається стресу або потенційно небезпечному впливу, такі водорості його покидають. Саме це і відбувається з Великим Бар'єрним рифом вже кілька років поспіль, впевнені вчені.

За останні місяці найбільше постраждала середина рифу, тоді як в минулому році процес знебарвлення активно проходив в північній частині Великого Бар'єрного рифу.

Рік тому вчені попереджали, що для відновлення шару водоростей, що покриває корали, потрібно як мінімум 10 років. Зараз вчені побоюються, що шансів на відновлення коралів рифу залишилося дуже мало. Також, з точки зору вчених, процес знебарвлення загрожує вже самому існуванню рифу.

Як пояснюють вчені, втрата кольору відбувається через підвищення температури навколишнього корали води. Вона нагрівається через людську активність, оскількисвітовий океан поглинає 93% енергії, яку виробляє людина.

Великий Бар'єрний риф, що простягнувся вздовж північно-східного узбережжя Австралії на 2500 км, є найбільшим у світі кораловим рифом, гряда налічує понад 2900 окремих коралових рифів і близько 900 островів в Кораловому морі.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X