Глобальний перепис. Американські вчені порахували, скільки видів живих істот мешкає на Землі

9 травня 2016, 13:46
Земля служить домом приблизно для одного трильйона видів мікроорганізмів, з яких було вивчено лише 0,001%. Такі цифри наводять біологи з Індіанського університету в Блумінгтоні

Автори дослідження підкреслюють, що підрахунок кількості видів на Землі є одним з найскладніших завдань в біології. Вони також відзначають, що в минулому при спробах таких підрахунків серйозно недооцінювалася різноманітність видів мікроорганізмів. Вчені з Індіанського університету постаралися виправити це упущення.

Відео дня

"До недавнього часу нам не вистачало інструментів, щоб по-справжньому оцінити кількість мікробних видів в навколишньому середовищі, - говорить провідний автор дослідження Джей Леннон. – Поява нових технологій генетичного секвенування дала нам безпрецедентно великий обсяг нових даних".

У своєму дослідженні американські вчені використовували інформацію з наукових та урядових баз даних, в яких містяться відомості про мікроскопічні і немікроскопічні види, що мешкають в 35000 місць як на землі, так і в океанах за винятком Антарктики.

За словами Леннона, в даний час каталогізовано менше 10 мільйонів видів мікроорганізмів, з яких 10 тисяч вдалося виростити в лабораторії. В 100000 разів більше мікроорганізмів ще чекають на відкриття. "Схоже, що різноманітність мікробних видів набагато більше, ніж вважалося", - говорить він.

Слід зазначити, що підрахунок немікроскопічних видів також є непростою задачею. Дослідження, опубліковане в 2014 році в журналі Trends in Ecology & Evolution, свідчить, що за 60 років вчені не змогли назвати єдиного числа. Цифри варіюються від 0,5 до 10 мільйонів.

Автори іншого дослідження, надрукованого в журналі Science в 2013 році, припустили, що для опису більшості видів на Землі буде потрібно витрачати від $0,5 до 1 мільярда щорічно протягом 50 років.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X