Фантастичні звірі і де їх шукали. Вчені знайшли кістки величезного викопного вомбата

26 червня 2020, 08:07

Кістки величезного сумчастого були виявлені в невеликому сухому озері Пінпа в Південній Австралії, коли поєднання посухи і сильних вітрів знесло пісок з поверхні дна озера.

Після серії досліджень палеонтологи змогли підтвердити, що кістки були останками вимерлого вомбата, який жив в Австралії 25 млн років тому.

«Одна з найбільш чудових речей в цьому сумчасттому — його великий розмір, який, за нашими оцінками, становить від 143 до 171 кг, більш ніж в чотири рази більше, ніж у будь-якого живого вомбата», — підкреслили автори відкриття.

Відео дня

Його розмір надихнув палеонтологів дати тварині наукову назву Mukupirna, від слів muku, що означає «кістки», і pirna, що означає «великий», на мовах аборигенів корінних народів Центральної Австралії.

Передпліччя Mukupirna були потужно м’язистими, і лапи руки могли працювати як лопати, як у сучасних вомбатів. Також як вомбати, це був, ймовірно, хороший копач. Але на відміну від сьогоднішніх вомбатів, він, ймовірно, не міг заритися.

Хоча ця тварина була явно рослиноїдною, її зуби дуже відрізнялися від зубів сучасних вомбатів. Вчені вважають, що Mukupirna не зміг би вижити на абразивних рослинних матеріалах, таких як трави, які сучасні вомбати споживають без проблем.

«Порівнюючи різні особливості зубів і скелета Mukupirna, ми виявили, що він є найближчим відомим родичем сучасних вомбатів. Тим не менш, він відрізнявся від вомбатів так само, як вомбати від коал, тому його помістили в нову власну сім'ю: Mukupirnidae», — підкреслили автори відкриття.

На жаль, ймовірно, все мукупірніди зникли, коли зсув в глобальному кліматі викликав зміну навколишнього середовища від брудних тропічних лісів 25 млн років тому до набагато пишніших і більш різноманітних тропічних лісів 23 млн років тому. Це призвело до більш інтенсивних парникових умов і середовища, яка, ймовірно. не підходила для Mukupirna.

Раніше НВ писав, що в австралійському парку рептилій коала Ельза і вомбат Надія (Hope) стали кращими друзями. Через карантин парк рептилій довелося закрити — і тварини проводили час тільки один з одним і опікунами.

Під час одного з прибирань вомбата помістили на територію коали — працівники парку хотіли почистити його клітку. Тварини одразу ж знайшли спільну мову — і тепер практично не розлучаються.

«Ми дуже здивувалися їх дружбу. Незважаючи на те, що ці види тварин пов’язані між собою, така поведінка для них дуже незвична», — розповідає Ден Рамсі, один з працівників парку рептилій.

Працівники розповідають, що незважаючи на те, що ці види схожі між собою (сумчасті, травоїдні, є довгі кігті, люблять ніч), коали і вомбати мають і безліч відмінностей.

Показати ще новини
Радіо НВ
X