Гігантська водокачка. Німецькі вчені запропонували божевільний план боротьби з підвищенням рівня моря

29 березня 2016, 10:55
Німецькі дослідники вважають, що можна сповільнити підвищення рівня моря, відкачуючи частину води назад в Антарктику. Відео, опубліковане на сайті Popular Science, розповідає, наскільки реальний цей план

Щоб реалізувати задум, потрібно кожні два роки відкачувати таку кількість води, що вистачило б заповнити Велике Солоне озеро в США (його обсяг становить 18,92 км3). У цьому випадку протягом століття рівень моря знизиться приблизно на метр. Проекту знадобиться 7% енергії, що щорічно виробляється у світі.

Відео дня

При цьому дане рішення буде лише тимчасовим і має супроводжуватися іншими заходами, спрямованими на боротьбу зі змінами клімату.


Freezing Antarctica PopSci

"Це може бути гарною ідеєю для науково-фантастичного роману, - наголошується в ролику. - Однак реальність кліматичних змін така, що потрібно щось більше, ніж просто виробництво гігантських кубиків льоду в Антарктиці, щоб рівень моря залишився таким, як нам треба".

Як раніше повідомляло НВ, група вчених на чолі з колишнім кліматологом NASA Джеймсом Хансеном вважає, що при нинішніх темпах глобального потепління рівень моря зросте на кілька метрів у наступні 50 років. Після цього темпи зростання збільшаться і людству доведеться покинути сучасні прибережні лінії.

Показати ще новини
Радіо НВ
X