Геть тютюн. Британські медики закликали курців переходити на електронні сигарети

28 квітня 2016, 17:57
Королівська колегія лікарів проаналізувала наявну на сьогоднішній день інформацію про електронні сигарети і прийшла до висновку, що вони приносять більше користі, ніж шкоди. Зокрема, британські медики бачать у них спосіб допомогти курцям відмовитися від традиційних сигарет

"Це дійсно перший спосіб допомогти людям кинути курити, який з'явився за останні десятиліття", - говорить директор Британського центру досліджень тютюну і алкоголю при Нотінгемському університеті Джон Бріттон.

Відео дня

За його словами, електронні сигарети "мають потенціал допомогти половині або більшому числу курців відмовитися від сигарет". Він бачить у цьому "значну вигоду для здоров'я".

Всі висновки фахівців Королівської колегії лікарів містяться у звіті, що налічує 200 сторінок. Його складанню передував аналіз численних наукових досліджень, присвячених електронним сигаретам і проведених за останні 10 років. Серед них були і ті, що свідчили на користь пристрою, і ті, що стверджували протилежне.

Висновки британських медиків не всім припали до душі. "Я думаю, ці хлопці кидаються у прірву, - сказав професор медицини з Каліфорнійського університету Стентон Глантц. – Вони підштовхують Англію до серії політичних кроків, про які через п'ять років вони пошкодують. Вони перетворюють країну на величезний експеримент імені тютюнової індустрії".

Професор Саймон Кепвелл, що представляє організацію Факультет громадського здоров'я поставився до звіту з обережністю. "Ми не володіємо достатньою кількістю інформації про довгострокові ефекти куріння електронних сигарет на здоров'я людини, тож нам потрібно більше досліджень", - сказав він.

Королівська колегія лікарів є авторитетною організацією, яка допомагає встановлювати медичні стандарти у Великобританії. У 1962-му році вона опублікувала доповідь про шкоду куріння. Вважається, що вона стала попередницею американської доповіді від 1964 року, в якому був проведений зв'язок між курінням і раком.

Показати ще новини
Радіо NV
X