Геродот не брехав. Археологи знайшли унікальний човен древніх єгиптян

18 березня 2019, 22:06
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У затоці Абу-Кір, неподалік від гирла Нілу, вперше виявлений торговий корабель типу "баріс", який описував давньогрецький вчений Геродот.

До цього у вчених не було археологічних доказів існування подібних кораблів, пише Science Alert .

У фрагменті 2.96 "Історії" Геродота, опублікованій близько 450 р. до н.е., давньогрецький історик, який писав про свою поїздку до Єгипту, описує тип вантажного судна, який називали баріс. Головною особливістю корабля було кермо, яке проходило через отвір в кілі. Ця система рульового управління була помічена в малюнках і моделях часів фараонів, але знайти таке судно не могли.

Відео дня

Один з таких кораблів був виявлений два з половиною тисячоліття по тому в затонулому порту Тоніс-Гераклейон в ході підводних археологічних досліджень. Там було виявлено кілька десятків човнів і порівняно великих кораблів, один з яких - корабель 17 - належав до типу "баріс".

Судно було побудовано між 664 і 332 рр. до н.е. Хоча корабель перебував у воді не менше 2000 років, збереження його було "винятковим". Археологам вдалося виявити 70% корпусу.

"Тільки коли ми виявили ці рештки, ми зрозуміли, що Геродот правий", - сказав The Guardian археолог Даміан Робінсон з Оксфордського центру морської археології.

Фахівці, які вивчали корабель, помітили в ньому кілька нюансів, що відрізняють його конструкцію від структури баріса. В описаній Геродотом човні були коротші шипи кріплення бортових дощок, і були відсутні рами міцності, а у виявленого судна вони були. Однак основні згадані особливості повністю підтвердилися.

"Геродот описує човен як такий, що має довгі внутрішні ребра. Ніхто насправді не знав, що це означає ... Ця структура ніколи раніше не була помічена археологічно", - сказав Даміан Робінсон.

Дослідники вважають, що Корабель 17 настільки близький до опису Геродота, що він міг бути побудований на тій же верфі.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X