Геологи назвали нову причину Великого пермського вимирання

31 липня 2017, 17:49
Американські вчені запропонували нову версію найбільш катастрофічного вимирання тварин в історії Землі

На думку вчених, до загибелі безлічі видів 252 мільйони років тому привели виливи величезних обсягів магми в Сибіру, пише EurekAlert!.

Геологи з Сіракузького університету в США вважають, що формування магматичних порід викликало ланцюг подій, які привели до кінця пермського геологічного періоду, коли зникли більш ніж 95 відсотків видів морських тварин видів і понад 70 відсотків наземних видів.

Відео дня

Дослідники прийшли до висновку, що магма, що виливалася, впливала на відкладення, багаті вуглеводнями. Це підготувало грунт для масштабного вивільнення парникових газів і глобальної зміни клімату.

"Наша модель пов'язує початок зникнення з початковим імпульсом від магматичних порід. Це являє собою критичний момент в еволюції життя на Землі. Масове вимирання може зайняти 10000 років або менше - за геологічними мірками, це одна мить - але його вплив на еволюцію видів ми все ще спостерігаємо сьогодні", - підкреслив Сет Берджесс, провідний автор статті і геолог Геологічної служби США.

Фахівці також відзначають, що чверть мільярда років тому відбулися два великих виверження вулканів, і головною причиною масового вимирання виявилося друге з них.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X