Генетики знайшли у кожного четвертого мешканця України "ген довгожителів"

7 вересня 2017, 13:01
Український стартап нутрігенетичних досліджень Myhelix довів, що 24,5% українців мають "ген довгожителів"

Йдеться про варіант CC гену IL6. Така особливість передбачає потенційне довголіття — життя до 90 років або старшого віку, повідомляють дослідники з Myhelix.

IL6, або інтерлейкін 6, — це білкова сполука, складова імунної системи людини. Цей ген відповідає за запальні процеси та підвищення температури. Без інтерлейкіну 6 організм не зміг би боротись із наслідками опіків, травм та інших ушкоджень. Але висока концентрація інтерлейкіну шкідлива: вона провокує аутоімунні реакції, організм починає боротися із власними клітинами. З віком концентрація інтерлейкіну 6 у крові зростає. Саме тому IL6 розглядають як один з маркерів старіння.

Відео дня

Концентрація інтерлейкіну 6 в крові залежить від того, який саме варіант цього гена успадкувала людина. Існують три генотипи IL6: GG, CG та CC. У носіїв GG спостерігається найвища концентрація, у носіїв CC — найнижча.

Саме такий, "хороший", варіант IL6 спеціалісти Myhelix виявили у 24,5% українців. Цікаво, що у британців гетотип CC зустрічається рідше, у 19% випадків, згідно зі статистикою 1000 Genomes Project Phase 3.

"Для дослідження було використано результати ДНК-тестів чоловіків та жінок у віці від 3 до 80 років. Варіант IL6 CC — це “генетичний подарунок”, схильність до довголіття. Але важливо розуміти, що реальна тривалість життя приблизно на 30% залежить від генів і на 70% — від способу життя: харчування, фізичних навантажень, наявності чи відсутності шкідливих звичок", — розповідає Дарія Лосєва, генетик, молекулярний біолог і засновниця сервісу Myhelix.

Читайте також: Вбиваємо себе. Чому українці живуть менше, ніж європейці?

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X