Генетики створили рибу-мутанта, забарвлення якої містить 70 кольорів

22 березня 2016, 17:54
Вчені з Університету Дьюка (Дарем, Північна Кароліна, США) створили генетично модифіковану рибу даніо-реріо, забарвлення якої містить 70 кольорів

Про це повідомляється в науковому журналі Developmental Cell, передає Lenta.

Як розповіли дослідники, таке розмаїття допоможе біологам відстежувати розвиток, рух і регенерацію окремих клітин в організмі.

Відео дня

Рибу-мутанта створили завдяки гену, який відповідає за червоний, синій і зелений флуоресцентні білки, які вдалося включити в частину генома, що відповідає за забарвлення клітин шкіри (у ембріона).

Доросла особина на вигляд виявилася червоною, проте в ультрафіолетовому промінні її шкіра заграла десятками кольорів.

"Ми не знали, що такі візерунки виникнуть на шкірі. Коли ви модифікуєте гени тварин, не можна передбачити певний результат", - розповів один з учасників дослідження Кен Посс.

За словами вчених, в кожній клітині шкіри риби присутні близько 100 копій гена. Розподіл їх за кольорами зовсім випадковий: у одній клітині може виявитися, наприклад, 70 червоних, 20 зелених і 10 синіх білків.

При цьому число комбінацій базових кольорів доходить до п'яти тисяч, хоча роздільна здатність мікроскопа дозволяє розрізнити лише 70 відтінків.

Тепер за допомогою "кольорової" риби і її потомства біологи зможуть відстежувати, як клітини переміщуються, працюючи над регенерацією шкіри і лікуванням травм.Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Біологи виростили в лабораторних умовах життєздатну кінцівку ссавця.

Показати ще новини
Радіо НВ
X