Галактичний ліхтар. Загадкове світло в центрі Чумацького Шляху може бути темною матерією

1 травня 2019, 20:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Астрофізики з США змоделювали походження невідомого світла в центрі нашої Галактики, яке вчені намагаються розгадати близько 10 років.

Ребекка Лейн і Трейсі Слатьер з Массачусетського технологічного інституту створили математичну симуляцію невідомого світла в центрі нашої галактики - Чумацький Шлях, пише Science Alert.

Відео дня

Стаття про дослідження поки не пройшла рецензування і не пропонує ніяких нових теорій. Проте, робота Лейн і Слатьер відкидає попереднє прийняте пояснення загадкового світла в центрі Чумацького Шляху і може змусити вчених знову сперечатися про природу цього явища.

Річ у тім, що близько 10 років тому фізики виявили невідоме гамма-випромінювання в центрі нашої галактики за допомогою телескопа Fermi. Вчені взяли його за темну матерію - речовину, існування якої поки не доведено. За версією експертів, гамма-випромінювання з'являлося через зіткнення частинок темної матерії, відомих як Слабо Взаємодіючі Масивні Частинки або WIMP.

З 2016-му цю теорію погубили вчені, які виявили, що дрібні частки світла (фотони) в центрі Чумацького Шляху існують в скупченнях, а не окремо, як думали адепти зіткнення темної матерії. На зміну ідеї про невидиму речовину прийшла ідея про мілісекундні пульсари - нейтронні зірки, які можуть зробити близько 1000 обертів навколо своєї осі за одну секунду.

Три роки найбільш обґрунтованим поясненням невідомого світла в центрі нашої галактики були пульсари, які могли випромінювати подібне світло через скупчення фотонів. Але Ребекка Лейн і Трейсі Слатьер вирішили відтворити модель Чумацького Шляху, враховуючи існування як пульсарів, так і зіткнення частинок темної матерії.

Виявилося, мілісекундні пульсари та їх гамма-випромінювання повинні притягатися до надмасивної чорної діри, яка розташована якраз в центрі нашої галактики. Відкриття не означає, що причиною невідомого нам світла є темна матерія, але ставить під сумнів варіант з нейтронними зірками, що прийняли кілька років тому.

Згідно двом іншим дослідженням, в центрі галактики також існує надмірна кількість антипротонів - ще одного продукту розпаду можливої темної матерії.

"Щось відсутнє в нашому розумінні гамма-випромінювання на цьому етапі. Можна приховати сигнал темної матерії, якби вона дійсно була там", - говорить Ребекка Лейн.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X