Галактичні відлюдники. Вчені відкрили мільярди бродячих планет в Чумацькому шляху

5 березня 2019, 22:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Астрономи з Нідерландів заявляють, що в нашій галактиці можуть бути мільярди бродячих планет.

Як передає видання Science Alert, вчені з Лейденського університету в Нідерландах винайшли новий спосіб виявлення так званих бродячих планет.

Річ у тім, що такі планети не прив'язані до якої-небудь зірки або гравітаційної системи. Їх дуже складно помітити в міжзоряному просторі, оскільки вони не розташовані у зоні дії гравітації важчих об'єктів.

Відео дня

Замість того, щоб сподіватися на виявлення світла, яке можуть викривляти бродячі планети, астрономи з Нідерландів створили цілу математичну модель на прикладі Трапеції Оріона - скупченні молодих зірок у Туманності Оріона, яка розташована на відстані приблизно у 1344 світлових років від Землі.

Вчені взяли 500 зірок, схожих на Сонце та змоделювали їх зоряні системи з варіантами по чотири, п'ять або шість планет у кожній. Всього вийшло більше 2,5 тис. планет, починаючи від таких, які важать в три рази більша за Землю, і закінчуючи такими, які перевищують масу Юпітера в 130 разів.

Як виявилося, 357 (16,5% від усіх) планет покинули свої зоряні системи протягом 11 млн років. Близько п'яти були захоплені іншими планетарними системами, 109 планет зіткнулися з іншими планетами або зі своєю зіркою, ще кілька залишилися в скупченні, та, більшість з решти планет - 282 - повністю покинули зону скупчення.

Таким чином, вчені прийшли до висновку, що величезна кількість невеликих бродячих планет може блукати в міжзоряному просторі і бути недоступною для виявлення людиною.

Астрономи екстраполювали ці 16,5% планет, які розташовані поза зоною дії гравітації будь-яких зірок, на Чумацький шлях і прийшли до висновку, що в нашій галактиці може бути щонайменше 100 млрд бродячих планет.

Можливо, одна з таких планет вплинула і на нашу Сонячну систему, - дивний нахил осі Урана може бути викликаний зіткненням з бродячої планетою. Не кажучи вже про загадкову Дев'яту планету, яка могла долучитися до Сонячної системи і зараз перебуває на її орбіті.

Дослідження бродячих планет засноване тільки на двох симуляціях, тому про його достовірність говорити рано. Проте, такий підхід дозволяє по-новому поглянути на природу бродячих планет у міжзоряному просторі.

Повідомляється, що всього виявлено близько 20 бродячих планет, в порівнянні з майже 4 тис. екзопланет у відомих людині планетарних системах.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X