Французькі вчені повернули до життя людину, яка пролежала у комі 15 років

26 вересня 2017, 11:32
35-річний чоловік, який протягом 15 років перебував у комі, показав ознаки свідомості після того, як нейрохірурги імплантували йому стимулятор блукаючого нерва

Успіх такого лікування йде врозріз з переконанням про те, що розлади свідомості, які зберігаються протягом більш ніж 12 місяців є незворотними, йдеться в статті Medical Express.

Відео дня

У черевній порожнині чоловіка був встановлений електростимулятор, який підключили до одного з закінчень блукаючого нерва. Цей нерв з'єднує з мозком десятки органів тіла, наприклад - кишечник, серце і легені.

"Стимулюючи блукаючий нерв, нам вдалося показати, що ми можемо поліпшити стан пацієнта і повернути його в "наш світ" вже тоді, коли здається, що все втрачено", - пояснює Анжела Серігй з Інституту когнітивних наук у французькому Ліоні.

Незабаром після підключення стимулятора записи активності мозку показали значні зміни. Зокрема, стали більш активними області мозку, які беруть участь в русі, відчуттях і усвідомленні. Також активізувався обмін речовин в обох коркових і підкіркових областях головного мозку.

Ці поліпшення роботи мозку стало проявлятися в тому, що чоловік почав реагувати на слова і дії оточуючих і виконувати прості команди медиків. Зокрема, він може стежити очима за об'єктом, повертати голову, перестав засипати, коли йому читають книгу. Крім того, чоловік почав реагувати на різкі рухи і проявляти інші реакції, які не характерні для людей в комі.

В даний час дослідники планують велике спільне дослідження, щоб підтвердити і розширити терапевтичний потенціал стимуляції блукаючого нерва у хворих у вегетативному або мінімально свідомому стані.

Показати ще новини
Радіо NV
X