Французькі археологи виявили давньоримське поселення і будинок вакханалій

4 серпня 2017, 07:04
У Франції біля міста Ліон розкопали руїни розкішних римських будівель

Судячи з усього, місто було залишено після двох руйнівних пожеж на початку другого і в середині третього століття нашої ери, пише The History Blog .

Руїни міста, яке, на думку вчених, називалося В'єнн, розташовані на правому березі річки Рони менш ніж в 20 милях на південь від Ліона в невеликому містечку Сент Коломб. Поселення займало як мінімум 7 тисяч квадратних метрів. Уже вдалося розкопати руїни приватних вілл і громадських будівель першого-третього століття нашої ери.

Відео дня

Це місто було важливим пунктом на шляху в північну Галлію. Сучасники відзначали храм Августа, побудований під час правління імператора Клавдія, а також ринок, який прикрашала монументальна статуя Геракла.

Серед знахідок привертають увагу руїни будівлі, яку назвали Будинком вакханалій. Судячи з усього, будинок належав багатому купцеві. Археологам вдалося виявити підлогу з мозаїкою, яка зображує процесію бога Вакха, вакханок і сатирів.

"Ми зможемо відновити цей будинок від підлоги до стелі", - сподівається керівник археологічної експедиції Бенджамін Клемент. За словами археологів, розкопки спочатку планувалося завершити у вересні, але ніхто не очікував знайти такі багаті археологічні матеріали, так що вирішено було продовжити розкопки до грудня.

Раніше НВ повідомляло про те, що італійські вчені виявили в Помпеях мармурову гробницю I століття нашої ери. Посмертний напис на гробниці, як запевняють дослідники - найдовший з усіх збережених в античних містах.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X