Фотонний прорив. Вченим вдалося сповільнити світло до швидкості звуку

18 вересня 2017, 13:53
Дослідники з Австралії зробили важливий крок до створення фотонного комп'ютера, уповільнивши швидкість переміщення частинок світла

Це перетворення має вирішальне значення для створення обчислювальних машин нового типу, пише Science Alert.

Так звані фотонні комп'ютери - це машини, в яких інформація передається за допомогою пучків світла, тобто відбувається заміна звичайних електронних компонентів комп'ютера на їх оптичні еквіваленти. Даний спосіб, в теорії, має підвищити швидкість обчислень як мінімум в 20 разів.

Відео дня

Кодування інформації в фотони відбувається досить легко - цей спосіб вже використовується, наприклад, в оптичному волокні. Але можливості обробляти і зберігати таку інформацію у людства поки немає - фотони занадто швидкі для мікрочіпів. І ось, вченим з Австралії вдалося вирішити цю проблему.

"Інформація, яка міститься в нашому чипі в акустичній формі рухається зі швидкістю на п'ять порядків повільніше, ніж в оптичному діапазоні. Це як різниця між громом і блискавкою", - сказав керівник проекту Біргіт Стіллер.

Це означає, що в перспективі комп'ютери зможуть отримувати дані за допомогою світла, без перешкод від електромагнітного випромінювання і зможуть сповільнити ці дані досить сильно, щоб процесори змогли працювати з цими даними.

Раніше НВ повідомляло, що китайські вчені розробили квантову обчислювальну машину, яка за потужністю перевершила всі класичні комп'ютери.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X