Флот Олександра Великого. На дні моря поблизу Лівану знайшли стародавні кораблі

23 квітня 2019, 08:01

Група ліванських дайверів, які досліджували бухту, де розташоване стародавнє фінікійське місто Тір, знайшла 11 затонулих кораблів.

Припускають, що це могли бути кораблі Олександра Македонського, повідомляє Arabnews.com .

У фінікійську епоху Тір відігравав важливу роль, оскільки домінував в морській торгівлі. Він також чинив опір окупації персами і македонцями, вважаючи за краще зберігати нейтралітет. Однак Олександр Македонський вважав, що отримання контролю над островом і створення там військово-морської бази є ключем до перемоги у війні, і він вирішив в січні 332 року до н.е. завоювати його за всяку ціну.

Відео дня

"Форма кераміки підтверджує, що знахідки старше ніж 332 рік до н.е.", - сказав ліванський археолог доктор Джафар Фадлаллах.

Мохаммед Аль-Сарга, капітан команди дайверів, яка знайшла затонулі кораблі, ще впевненіше. "Глиняний посуд і камінь, знайдені на цих дерев'яних кораблях, вказують на те, що вони були частиною кампанії Олександра Македонського, який в 332 році до нашої ери спробував захопити місто Тір, яке тоді було островом", - сказав він.

"Згідно з підручниками історії, Олександр побудував дорогу, що сполучає материк з островом. Ці судна могли використовуватися для перевезення каменю, необхідного для будівництва дороги, але через важкі вантажі і шторми вони могли затонути", - додав дайвер.

Передбачається, ці кораблі затонули під час шторму і, найімовірніше, використовувалися для спорудження спеціальної дамби, за допомогою якої полководцю вдалося взяти місто.

"Об'єкти знаходяться приблизно в 700 метрах від того місця, де був берег Тіра, коли це був острів. Купи каміння були на відстані від 50 до 200 метрів один від одного, і горщики, здавалося, були розбиті в результаті зіткнення, тому що не залишилося жодного цілого. Це означає, що ці камені і горщики були на кораблях, і між ними сталося сильне зіткнення", - підкреслив доктор археології Джафар Фадлаллах.

Район, в якому дайвінг-команда виявила затонулі кораблі, - це "підводна пустеля без долин і морських водоростей в декількох сотнях метрів від узбережжя Тіра", сказав Аль-Сарга.

"Ми не археологи, ми не можемо пояснити, що ми бачили. Наша роль полягає в тому, щоб перевіряти і звітувати перед відповідними ліванськими чиновниками і дотримуватися закону", - підкреслив керівник дайверів.

Раніше НВ повідомляло, що корабель, побудований приблизно 3600 років тому, був знайдений у середземноморського узбережжя Туреччини . Такого старого корабля людство ще не знаходило.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X