Фізики з Великобританії виявили другий агрегатний стан рідкої води

14 листопада 2016, 11:35
Група фізиків виявила, що при температурі від 40 до 60 градусів вода може змінювати свої властивості

Дослідники аналізували фізичні властивості води і виявили, що, коли вона нагріта від 40 до 60 градусів за Цельсієм, вона перемикається між двома різними станами рідини, повідомляє Science Alert.

Відео дня

"Ніхто не розуміє воду. Соромно зізнатися, але матеріал, який покриває дві третини нашої планети досі загадка. І чим більше ми шукаємо, тим більше проблем накопичується і тим більше загадок в молекулярній структурі рідкої води", - відзначає один з авторів нового дослідження, Філіп Болл.

Фізики продемонстрували, що десь між температурами 40 і 60 градусів за Цельсієм рідка вода може "перемикати" свій агрегатний стан і проявляти новий набір властивостей в залежності від стану.

Для того, щоб зрозуміти це, міжнародна команда на чолі з фізиком Лаура Маестро з Оксфордського університету у Великобританії розглянула цілий ряд специфічних властивостей води.

Вони дивилися на теплопровідність, показники заломлення, електропровідність, поверхневий натяг води, а також на те, що і як ці показники відреагували на коливання температури від 0 до 100 градусів за Цельсієм. Після того, як вода досягає температури 40 градусів, так званої температури рівновірогідності, ці властивості починали змінюватися, аж до температури 60 градусів. Дослідники припускають, що це відбувається тому, що рідка вода переходить в іншу фазу.

Команда перелічує деякі з цих температур рівновірогідності: приблизно 64 градусів за Цельсієм для теплопровідності, 50 градусів Цельсія для показника заломлення, близько 53 градусів за Цельсієм для провідності, і 57 градусів за Цельсієм для поверхневого натягу.

Той факт, що вода може перемикатися між двома абсолютно різними станами рідини при певних температурах може пояснювати, чому H2O володіє такими незвичайними властивостями в цілому.

"Дослідження піднімає питання про те, чи впливає температура на біологічні макромолекули у водних розчинах, зокрема на білки, які є життєво важливими функціональними біологічними одиницями в живих клітинах", - відзначають вчені.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X