Знаменитого фізика Ніла Деграсса Тайсона звинуватили в сексуальних домаганнях

3 грудня 2018, 11:49

Астрофізик і популяризатор науки Ніл Деграсс Тайсон зіткнувся з розслідуванням каналів Fox і National Geographic за звинуваченням у сексуальних домаганнях.

Представники каналів зараз вивчають заяви двох жінок на адресу вченого і телеведучого, повідомляє Engadget.

Одна з обвинувачів, фізик і професор астрономії Катіна Аллерс, сказала, що Деграсс Тайсон мацав її на зборах Американського астрономічного товариства 2009 року. Вона охарактеризувала це як "моторошну поведінку", а не напад.

Відео дня

Інша жінка, колишній помічник Тайсона Ешлі Уотсон, заявила, що вчений намагався переконати її зайнятися сексом і робив небажані зауваження. Вона сказала, що кинула роботу через його докучання.

Немає ніякої гарантії, що звинувачення приведуть до будь-яких юридичних дій проти Тайсона. Однак, якщо розслідувачі будуть вважати, що претензії заслуговують довіри, можна з упевненістю сказати, що це буде мати довгостроковий вплив на спільноту астрофізиків і на перспективи телешоу Ніла Деграсса Тайсона.

Пізніше Тайсон спростував звинувачення, проте вибачився за свою поведінку перед Аллерс і Уотсон. Він сказав, що він "доброзичливий і відкритий хлопець", але йому "безумовно, слід бути більш чутливим до особистого простору людей".

Водночас Ніл Деграсс Тайсон привітав розслідування і наголосив, що люди не повинні просто вірити йому через його популярність. "Навіщо мені взагалі вірити? Ця історія повертає нас до цінності незалежного розслідування. Я вітаю це рішення", - сказав він.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X