Фараона полагодили. В Єгипті завершили реставрацію гробниці Тутанхамона

1 лютого 2019, 21:02

Дев'ятирічний проект по відновленню усипальниці легендарного давньоєгипетського фараона Тутанхамона завершився.


Відновленням гробниці займалися експерти з Інституту збереження предметів мистецтва Гетті, повідомляє BBC .

Вони повинні були видалити подряпини та потертості з настінних малюнків, що утворилися в результаті візитів в гробницю. Настінні малюнки страждали від вологості, пилу та вуглекислого газу, який видихали відвідувачі. Зараз в гробниці встановлена нова вентиляційна система, яка повинна зменшити вплив з боку туристів на стародавні малюнки.

Відео дня

Щоб відвідувачі не торкалися до малюнків, встановлені нові бар'єри. Також були перероблені оглядовий майданчик і система освітлення, що дасть можливість туристам краще оглядати інтер'єр гробниці.

"Ми хотіли створити надійну систему, яка встояла б перед щоденним напливом відвідувачів і в той же час була б максимально дбайливою по відношенню до самих археологічних експонатів", - говорить експерт інституту Сара Лардіоніс.

"Ні до підлоги, ні до стелі, ні до стін нічого не можна було прикріплювати, тому всі конструкції повинні були триматися під власною вагою, щоб не завдавати шкоди історично значимим елементам", - говорить вона.

Експерти також дійшли висновку, що бурі плями на деяких з малюнків - це результати життєдіяльності давно загиблих колоній мікробів, що більш не становлять ніякої загрози. Плями вирішили не видаляти, так як з'ясувалося, що вони проникли в шар фарби.

Усипальницю Тутанхамона виявили в 1922 році британські дослідники Говард Картер і Джордж Герберт. Незважаючи на те, що більшість експонатів звідти зараз зберігаються в Єгипетському музеї старожитностей в Каїрі, відвідувачі гробниці можуть побачити власне мумію Тутанхамона, зовнішню дерев'яну труну і кварцитовий саркофаг, а також малюнки, що зображають його життя і смерть.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X