Еволюція працює. Синиці в Англії змінили форму дзьоба через годівниці
На такі зміни вплинули годівниці для птахів, які люди роблять і розвішують в лісах і містах Британії, пише Science Alert.
Велика синиця (Parus major) поширена по всій Великій Британії і майже не відрізняється від своїх родичів в Нідерландах, на іншому березі Північного моря. Однак, британські дослідники з'ясували, що в Сполученому Королівстві синиці еволюціонували дещо несподіваним чином.
"Те, що ми хотіли зробити на прикладі великих синиць було, скажімо, таке: "Чи можемо ми побачити сліди природного відбору в ДНК, а потім можемо ми зв'язати ці сліди з фактичними відмінностями на індивідуальному рівні", - пояснює Льюїс Сперджін, еволюційний біолог з Оксфордського університету.
Виявилося, що розмір дзьобів птахів, які проживають у Великій Британії, значно перевищує розміри дзьобів їх родичів з Нідерландів. Вчені порівняли ДНК синиць з Великої Британії та Голландії і відзначили суттєву різницю в генах, що відповідають за форму дзьобів. Ймовірно, двигуном еволюції дзьобів синиць були годівниці, які жителі Британії розвішують в лісах і поруч зі своїми будинками. У Нідерландах така практика зустрічається набагато рідше.
"Не можна точно сказати, що довжина дзьобів синиць збільшилася тільки з цієї причини, але наші дані говорять про те, що це сталося саме через появу годівниць", - додав Льюїс Сперджін.
Вчені припускають, що зростання дзьоба пов'язане саме з особливістю споживання їжі - харчуючись з годівниць, птах не травмує дзьоб і здатен споживати більше їжі. Тобто птахи з більш довгими дзьобами приносять більше потомства.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.