Є й страшніші. Вчені з'ясували, що білі акули - не найстрашніші морські хижаки

19 квітня 2019, 21:00

Дослідники з Каліфорнії визначили, від кого тікають великі білі акули. Вчені вивчали звички морських хижаків близько 27 років.

Велика біла акула або акула-людожер є одним з найнебезпечніших морських хижаків. Найбільші особини можуть сягати п'яти метрів завдовжки і важити понад тонну.

Але, як пише BGR, згідно з недавнім дослідженням вчених з океанаріуму Монтерей Бей у Каліфорнії, навіть білі акули можуть боятися і втікати від більших морських мешканців. Грозою акул-людожерів є китоподібний ссавець сімейства дельфінових - косатка.

Відео дня

Ці тварини визнані єдиним хижаком серед китоподібних, і вони можуть переслідувати інших теплокровних особин. Дослідники з океанаріуму вивчали звички білих акул, косаток і тюленів протягом 27 років.

За їхніми даними, акули не намагаються змагатися з більшими хижаками в пошуку їжі і не запливають на території, де мешкають косатки, щоб уникнути будь-якого контакту з ними.

"Зіткнувшись з косатками, білі акули негайно покинуть своє мисливське угіддя і не повертатимуться протягом року, навіть якщо косатки тільки пропливають через нього", - пояснює провідний автор дослідження з Каліфорнії Сальвадор Йоргенсен.

Вчений також говорить, що цей факт доводить нелінійність харчового ланцюга, і взаємодії головних хижаків можуть бути добре вивчені на суші, але їх набагато складніше описувати в океані.

Нагадаємо, кілька місяців тому група фахівців з різних університетів, музеїв США і Великобританії припустила, що причиною зникнення акули-монстра мегалодону могла бути звична нам велика біла акула.

Експерти вважають, що боротьба за території між білою акулою і мегалодоном почалася якраз тоді, коли перших було вдосталь, а популяція других сильно скоротилася.

Проте автори дослідження говорили, що один вид акул навряд чи міг привести до вимирання мегалодону. Вченим потрібно перевірити ще більше хижаків, на кшталт тигрових акул, які також ділили територію з мегалодоном і могли спричинити їхнє зникнення.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X