ESA опублікувало нові знімки з фрагментами марсіанського модуля Schiaparelli

28 жовтня 2016, 12:19
Європейське космічне агентство (ESA) опублікувало знімки місця падіння марсіанського модуля Schiaparelli

Знімки зроблені 25 жовтня багатофункціональною автоматичною міжпланетною станцією Mars Reconnaissance Orbiter (MRO), призначеної для дослідження Марса.

На фотографіях помітний тепловий щит і парашут апарату, а також видно 2,4-метровий кратер глибиною близько 50 см, що утворився після удару об'єкта о поверхню Марса. Вочевидь, зонд падав майже вертикально, повідомляє N+1.

Відео дня

a67a36113e6eb8c44a9bbc026bdb4a30
a67a36113e6eb8c44a9bbc026bdb4a30 Фото:

Також кратер, залишений Schiaparelli несиметричний, це обумовлено спрямованістю вибуху палива, що залишилося в баках апарату. До наслідків вибуху фахівці відносять і дугоподібний слід невідомого походження, розташований неподалік від кратера, довжиною кілька десятків метрів.

На знімках також видно білі точки, однак зараз складно визначити їх походження, можливо це просто шуми камери.

Зазанчимо, що це не перші фото, адже раніше камери на борту MRO сфотографували ймовірне місце падіння модуля на Плато Меридіана, на фото було видно чорну точку.

Schiaparelli увійшов в марсіанську атмосферу на 14:42 за Гринвічем, 19 жовтня, але контакт було втрачено незадовго перед "приземленням".

21 жовтня вчені офіційно заявили, що марсіанський модуль розбився при посадці.

Демонстраційний десантний модуль Schiaparelli, поряд з орбітальним апаратом TGO (Trace Gas Orbiter), був частиною європейсько-російської програми ExoMars-2016.

Під час спуску на Марс, Schiaparelli повинен був протестувати низку технологій, що забезпечують контрольований спуск на поверхню Червоної плланети в рамках підготовки для майбутніх місій.

У свою чергу, орбітальний модуль TGO призначений для вивчення малих газових домішок атмосфери і розподілу водяного льоду в грунті Марса. Він почне свою наукову місію в кінці 2017 року, після складних маневрів гальмування і переходу на кругову орбіту.

Пізніше, він також буде виступати як ретранслятор сигналів, що передаються з ровера, який увійде до складу наступної місії - ExoMars-2020.

Згідно з даними ESA, модуль TGO успішно вийшов на орбіту Червоної планети.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X