Епідеміологи з'ясували, що вірус Зіка призводить до паралічу і передчасної смерті

3 березня 2016, 11:03
Вважається, що вірус Зіка насамперед небезпечний для вагітних жінок, і через нього на світ з'являються діти з аномально маленькою головою і мозком. Однак французькі епідеміологи виявили зв'язок з небезпечним неврологічним захворюванням – синдромом Гієна-Барре

Вчені з Інституту Пастера вивчили зразки крові, взяті у пацієнтів під час спалаху вірусу Зіка у Французькій Полінезії в 2013-2014 роках. Аналіз зразків дав їм підстави припускати, що у 24 випадках із 100 тисяч вірус може викликати синдром Гійєна-Барре, який призводить до паралічу і в рідких випадках до смерті.

Відео дня

"Це перше дослідження на великій кількості пацієнтів, у яких розвинувся синдром Гійєна-Барре після інфекції, викликаної вірусом Зіка. Воно доводить, що вірус може призводити до СГБ", - розповідає епідеміолог Арно Фонтанет.

Наразі немає відповіді на питання, чи буде СГБ розповсюджуватися такими ж темпами в ході нинішнього спалаху вірусу Зіка. Проте вчені не виключають такої можливості. За словами австралійських вчених Девіда Сміта і Джона МакКензі, "трохи обережності не завадить, оскільки інформації поки мало, і невідомо, чи ідентичний теперішній спалах вірусу минулим".

У минулому році вірус Зіка охопив країни Латинської Америки, а потім поширився і в США і Європу. Передбачається, що він може призводити до розвитку мікроцефалії – захворювання, при якому новонароджені з'являються на світ з аномально маленькою головою і страждають від відставання в розумовому розвитку.

Раніше Всесвітня організація охорони здоров'я назвала вірус Зіка загрозою світового масштабу. За даними ВООЗ, на створення вакцини від захворювання знадобиться півтора року.

Показати ще новини
Радіо NV
X