Експерти з'ясували, де загинула знаменита льотчиця Амелія Ергарт

12 березня 2018, 07:03

Американський дослідник вважає, що наблизився до розгадки таємниці зникнення Амелії Ергарт - першої жінки, що перелетіла через Атлантичний океан і зникла в 1937 році.

Дослідження виявлених 77 років тому кісток вказує на те, що Амелія Ергарт померла на острові Нікумароро, повідомляє BBC.

Дослідник Річард Джанц з університету Теннессі стверджує, що людські останки, виявлені в 1940 році на острові Нікумароро в тихоокеанській державі Кірібаті, швидше за все, належали знаменитій американській льотчиці. Річард Джанц порівняв вимірювання кісток з даними Амелії Ергарт і прийшов до висновку, що метрики кісток збігаються з параметрами льотчиці на 99%.

Відео дня

Останки були виявлені в 1940 році, але в 1941 фахівці вирішили, що це кістки чоловіка. У 1940 році британська експедиція виявила на острові череп, жіночий черевик і інструмент, яким користувався її навігатор Фред Нунан, а також пляшку трав'яного лікеру Бенедиктин - його Ергарт часто брала з собою в політ. В цілому було знайдено 13 кісток, які потім були відправлені на Фіджі, де доктор Д.В. Худлесс прийшов до висновку, що це останки чоловіка.

Професор Джанц впевнений, що тоді експерти прийшли до неправильного висновку, бо в ті часи судова остеологія була слабо розвинена. Самі кістки, знайдені на Нікумароро, зникли, а професор Джанц використовував вимірювання кісток, зроблені доктором Худлессом. За допомогою сучасної комп'ютерної програми Fordisc, яка широко використовується зараз в судово-медичної антропології, він порівняв ці вимірювання з відомими даними про ріст, вагу і іншими параметрами тіла Ергарт.

Група дослідників на чолі з Джанцем звернулася до існуючих фотографій Ергарт, даними її водійських прав і свідоцтва пілота для того, щоб визначити, чи співпадають пропорції її тіла з даними знайдених рештків. Дослідники також вдалися до послуг швачки, що спеціалізується на одязі минулого, щоб визначити довжину внутрішнього шва штанів і обхват талії штанів, які носила Ергарт.

"Результати аналізу вказують, що Ергарт ближче до знайденим на Нікумароро кісток, ніж 99% осіб, довільно вибраних з великої бази даних", - йдеться в доповіді доктора Джанца.

Останки належали жінці, яка, як і Ергарт, була європейського походження і вище середнього зросту.

"Це дає серйозні підстави вважати, що знайдені на Нікумароро останки належать Амелії Ергарт. Поки не будуть пред'явлені остаточні докази, що це не її останки, найбільш переконливим аргументом залишається, що це останки Амелії Ергарт", - пише Джанц.

Додамо, Амелія Ергарт в травні 1932 року зробила перший успішний одиночний політ через Атлантику після успіху Чарльза Ліндберга в 1927 році. Після цього Ерхарт стала найвідомішою жінкою-пілотом у світі. У 2009 році про льотчицію вийшов біографічний фільм "Амелія", з Хіларі Суонк у головній ролі.

Раніше НВ повідомляло, що в Тихому океані знайшли авіаносець часів Другої світової війни. Уламки корабля USS Lexington були знайдені в Кораловому морі командою пошукачів на чолі зі співзасновником Microsoft Полом Алленом. Авіаносець затонув приблизно в 800 кілометрах від узбережжя Австралії. USS Lexington був першим авіаносцем ВМС США, втраченим під час Другої світової війни.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X