Експерти WWF розповіли про прийдешнє зниження світової температури повітря

9 червня 2017, 13:04
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Представник Всесвітнього фонду дикої природи вважає, що середня світова температура повітря в 2017-2018 роках трохи понизиться

При цьому загальна тенденція глобального потепління збережеться, заявив керівник програми "Клімат і енергетика" WWF Росії Олексій Кокорін, пише РИА Новости.

"У кліматичного явища "Ель-Ніньо" (коливання температури поверхневого шару води в екваторіальній частині Тихого океану) була одна фаза, тепер настає інша фаза, коли тепло повертається назад в океан з більш нагрітої атмосфери. Відповідно, 2017 і 2018 роки напевно будуть за приземною температурою повітря холодніше, ніж 2015 і 2016 роки, але, швидше за все, трохи вище 2013 і 2014 років", — сказав Кокорін.

Відео дня

За його словами, такі коливання дуже помітні, якщо дивитися по температурі півкуль — у Південній спостерігаються сильні перепади, в той час як в Північній вони більш згладжені. При цьому в середньому мова йде про зміну світової температури за рік на 0,15 градусів.

"Середня світова температура приповерхневого шару повітря після 2013-2014 роки досить різко стрибнула вгору, оскільки на відносно повільне антропогенне потепління наклався потік тепла з океану в атмосферу через явище "Ель-Ніньо". Воно почалося влітку в Південній півкулі в 2015 році і закінчилося в 2016 році", — пояснив представник WWF.

"Це явище дуже непогано вивчено в Південній півкулі — там виходить низка посуха-повінь-посуха-повінь. У Північній все набагато більш опосередковано", — сказав Кокорін.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X