Відлуння війни. У Фінській затоці виявили субмарину часів Другої світової війни

6 травня 2019, 08:01

Російська експедиція виявила і ідентифікувала біля острова Великий Тютерс в Фінській затоці радянський підводний човен Щ-302 Окунь.

Човен загинув 11 жовтня 1942 року під час виходу на своє перше бойове завдання, повідомляє Regnum .

Як показало перше занурення, човен загинув в результаті підриву на протичовновій міні в районі 3 відсіку з правого борту. Імовірно, рухаючись в підводному положенні, човен після підриву міни отримав різкий дифферент на ніс і, втративши плавучість, увійшов в грунт під кутом близько 20 градусів.

Відео дня

Сьогодні носова частина майже по палубу зарита в мул, а корма висить в 4-5 метрах над грунтом. Глибина в місці загибелі човна становить 67 метрів.

Човен ідентифікований за характерною для кораблів серії Щ формі рубки і одній гарматі 45 мм, розташованій перед рубкою на характерному постаменті. Крім цього, вибухом пошкоджено паливні цистерни, що підтверджує версію істориків про те, що 14 жовтня фінський літак SB-10 перебуваючи на північ від острова Великий Тютерс виявив і атакував глибинними бомбами велику масляну пляму від підриву "Окуня". Разом з човном зник весь екіпаж: 37 людей.

Цікаво, що Щ-302 лежить на відстані милі від підводного човна Щ-320, який загинув в тому ж 1942 року тижнем раніше і був виявлений учасниками експедиції в 2017 році.

"Окунь став восьмим підводним човном, який експедиція "Уклін кораблям Великої Перемоги" виявила в російських територіальних водах. Виявилося, що човен був виявлений в ході гидролокації в попередні пошукові виходи. Його видно на сонограмі району мінної загорожі "Зееігель" 2014 і 2017 року. Однак ми проходили повз неї під не дуже вдалим кутом, зображення було не настільки чітким і увагу звернули на нього тільки зараз", - зазначив керівник експедиції Костянтин Богданов.

Костянтин Богданов також відзначив, що, учасники проекту ведуть пошукові та дослідницькі роботи як на території Російської Федерації, так і, спільно з фінською командою SubZone, в територіальних водах Естонії та Фінляндії, де можуть бути виявлені човни Щ-301, М-98 і Калев.

Показати ще новини
Радіо НВ
X