Джин виліз. Археологи виявили тисячолітній китайський горщик з еліксиром безсмертя

6 березня 2019, 08:02

У Китаї знайшли загадкову жовту рідину в стародавньому бронзовому горщику. Згідно з повір'ям, рідина приносила вічне життя тим, хто її пив.

Археологи в Кітаї ідентифікували загадкову рідину в бронзовому горщику, віком у кілька тисяч років, повідомляє Science Alert.

Згідно з китайською легендою, це "зілля" приносить безсмертя, якщо його випити.

Відео дня

Жовтувату рідину знайшли у провінції Хенань в кінці минулого року, і, за словами вчених, це перший раз, коли міфічні лікарські засоби були виявлені в Китаї.

"Рідина має велике значення для вивчення стародавніх китайських повір'їв про досягнення безсмертя та еволюції китайської цивілізації", - розповів глава Інституту реліквій та археології Ши Цзячжен.

Бронзовий горщик знайшли в гробниці, площею у 210 квадратних метрів, яка відноситься до Західної династії Хань, - від 202 року до н.е. - до 8 року до н.е. Три з половиною літра "зілля безсмертя" пролежали в землі близько 2 тис. років, і, за словами археологів, спершу вони подумали, що це був лікер, оскільки у рідини був запах вина.

Після аналізу в лабораторії, виявилося, що рідина зроблена з нітрату калію і алунита. Саме ця суміш є ідеальним поєднанням для "еліксиру безсмертя", як зазначено у древніх даоських текстах.

Показати ще новини
Радіо НВ
X