Два кота Шредінгера та загроза зникнення арктичних льодів – головні новини тижня в науці і техніці

10 червня 2016, 20:02
Американські фізики провели експеримент відразу з двома котами Шредінгера, а британський професор заявив, що в цього року арктичні льоди можуть зникнути

1В першій половині XX століття австрійський фізик Ервін Шредінгер запропонував експеримент, в якому описував стан суперпозиції (змішання двох станів) на прикладі кота, який замкнений в сталевій камері і ні живий, ні мертвий, поки камеру не відкриють. Так світ дізнався про кота Шредінгера.

Відео дня

Вчені з Єльського університету вирішили розвинути ідею, запропоновану австрійським фізиком і провели власний експеримент. У ньому брало участь відразу два "кота" із 80 фотонів, заплутаних у резонаторах, сполучених замкнутим напівпровідником. Цим експериментом американські вчені показали, що, доля фотонів в двох резонаторах пов'язана. Іншими словами, "кіт" може знаходитися не тільки в двох станах, але і в двох місцях.

Відкриття, зроблене в Єльському університеті, може забезпечити прорив у сфері створення квантових комп'ютерів. Воно демонструє, що такі комп'ютери можуть виявитися ще потужніше, ніж вважалося.

Американские ученые решили развить идею, озвученную австрийским физиком Эрвином Шредингером в прошлом веке
Американские ученые решили развить идею, озвученную австрийским физиком Эрвином Шредингером в прошлом веке Фото:

2Пітер Уодхемс з Кембріджського університету поділився досить похмурим прогнозом. Він вважає, що арктичні льоди можуть практично повністю зникнути в цьому році. За його словами, у вересні площа льодів в Арктиці складе менше 1 мільйона квадратних кілометрів. Минулого місяця цей показник був у 12 разів більше. Якщо прогноз Уодхемса справдиться, то людство стане свідком події, якої не спостерігалося близько 100 тисяч років.

3Дослідники з Медичного центру Університету Техасу зробили крок до перемоги над вірусом Зіка, що охопив вже понад 50 країн. Вони з'ясували, як вірус впливає на організм людини, а також знайшли його слабкості, які можна використовувати для перемоги над ним.

Вчені виявили білок, який виробляється в організмі людини і здатний перешкоджати поширенню вірусу. З часом це може призвести до створення ліків від Зіка, якого наразі немає.

От вируса Зика пока нет лекарства, но американские ученые сделали шаг к его созданию
От вируса Зика пока нет лекарства, но американские ученые сделали шаг к его созданию Фото:

4Компанія SimilarWeb виявила ознаки того, що користувачі почали втрачати інтерес до соціальних мереж. Її дослідження показало, що на початку цього року люди стали проводити менше часу в Facebook, Twitter, Instagram і Snapchat. Експерти пов'язують це з тим, що користувачі стали більше прагнути до індивідуального, закритого спілкування, ніж до публічності соцмереж.

Показати ще новини
Радіо NV
X