Два кота Шредінгера та загроза зникнення арктичних льодів – головні новини тижня в науці і техніці
1В першій половині XX століття австрійський фізик Ервін Шредінгер запропонував експеримент, в якому описував стан суперпозиції (змішання двох станів) на прикладі кота, який замкнений в сталевій камері і ні живий, ні мертвий, поки камеру не відкриють. Так світ дізнався про кота Шредінгера.
Вчені з Єльського університету вирішили розвинути ідею, запропоновану австрійським фізиком і провели власний експеримент. У ньому брало участь відразу два "кота" із 80 фотонів, заплутаних у резонаторах, сполучених замкнутим напівпровідником. Цим експериментом американські вчені показали, що, доля фотонів в двох резонаторах пов'язана. Іншими словами, "кіт" може знаходитися не тільки в двох станах, але і в двох місцях.
Відкриття, зроблене в Єльському університеті, може забезпечити прорив у сфері створення квантових комп'ютерів. Воно демонструє, що такі комп'ютери можуть виявитися ще потужніше, ніж вважалося.

2Пітер Уодхемс з Кембріджського університету поділився досить похмурим прогнозом. Він вважає, що арктичні льоди можуть практично повністю зникнути в цьому році. За його словами, у вересні площа льодів в Арктиці складе менше 1 мільйона квадратних кілометрів. Минулого місяця цей показник був у 12 разів більше. Якщо прогноз Уодхемса справдиться, то людство стане свідком події, якої не спостерігалося близько 100 тисяч років.
3Дослідники з Медичного центру Університету Техасу зробили крок до перемоги над вірусом Зіка, що охопив вже понад 50 країн. Вони з'ясували, як вірус впливає на організм людини, а також знайшли його слабкості, які можна використовувати для перемоги над ним.
Вчені виявили білок, який виробляється в організмі людини і здатний перешкоджати поширенню вірусу. З часом це може призвести до створення ліків від Зіка, якого наразі немає.

4Компанія SimilarWeb виявила ознаки того, що користувачі почали втрачати інтерес до соціальних мереж. Її дослідження показало, що на початку цього року люди стали проводити менше часу в Facebook, Twitter, Instagram і Snapchat. Експерти пов'язують це з тим, що користувачі стали більше прагнути до індивідуального, закритого спілкування, ніж до публічності соцмереж.