Дуже неспішно. Астрономи знайшли планету, доба на якій триває 27 тисяч років

27 листопада 2017, 07:03
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Міжнародна група вчених виявила нову екзопланету, на якій доба триває протягом 27 тисяч земних років

Планета, яка отримала назву CVSO 30c, розташована на відстані близько 1200 світлових років від Землі, пише Futurism.

У зоряній системі CVSO 30, на думку астрономів, є дві планети. Вони обидві - в кілька разів більші за Юпітер, але одна робить повний оборот навколо зірки всього за 11 земних днів. А ось доба на другий планеті триває 27 тисяч земних років, при цьому ніч і день на цій планеті приблизно рівні за тривалістю.

Відео дня

Планета CVSO 30b в 5,5 разів масивніша від Юпітера, вона обертається навколо своєї зірки на відстані всього 1,2 мільйона кілометрів. Для порівняння, Меркурій обертається навколо нашого Сонця на відстані 58 мільйонів кілометрів. Виходячи з цих характеристик, CVSO 30b можна віднести до класу "гарячих Юпітерів".

CVSO 30c була виявлена міжнародною групою астрономів, які використовують телескопи обсерваторії Кека на Гаваях, дуже великий телескоп ESO в Чилі і телескоп обсерваторії Калар Альто. Як виявилося, відстань між планетою і зіркою тановить близько 662 астрономічних одиниць.

"Планети 30b і 30c є незвичайними самі по собі. CVSO 30b є найближчою планетою, яка обертається навколо зірки. Вона молода, її вік приблизно 2,5 млн років. Всі раніше виявлені планети були старше на кілька сот мільйонів років. Також було дивно знайти планету, яка знаходиться від своєї зірки на відстані в 662 астрономічні одиниці, тобто 662 відстані від Землі до Сонця. Причому маса цієї зірки - 0,4 маси Сонця. Відповідно до стандартної моделі, планети формуються в дисках навколо зірки. Але жоден з спостережуваних дисків навколо таких маломасивних зірок не є достатньо великим, щоб сформувати такий об'єкт", - говорить один з авторів відкриття, астроном Тобіас Шмідт з Гамбурзького університету.

Обидві планети були виявлені міжнародною групою астрономів, які використовували метод транзиту - метод виявлення ефекту затемнення зірки при проході перед нею планети і метод радіальних швидкостей - гравітаційний вплив планети на зірку, яка змушує останню хитатися. Вченим під керівництвом Тобіаса Шмідта вдалося зробити знімки планети за допомогою інструментів NACO і SINFONI на європейському телескопі VLT.

"CVSO 30 - перша зоряна система, в якій досить близька до світила і більш далека планети ділять одну загальну центральну зірку", - пояснив Шмідт.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X