Дуже милий. Вчені відкрили в Африці новий вид лемурів

16 січня 2018, 07:02

Американські вчені відкрили новий вид карликових лемурів, які мешкають на острові Мадагаскар

Тварина отримала назву Cheirogaleus grovesi - карликовий лемур Гровса, пише Science Alert.

Свою назву відкритий вид отримав на честь австралійського вченого Коліна Гровса, який 40 років присвятив вивченню приматів. Довжина тіла Cheirogaleus grovesi становить 17 см, довжина хвоста - 28 см. Як і у інших лемурів, у нього великі милі очі і сильні чіпкі пальці. Ці лемури живуть в південно-східній частині острова.

Відео дня

Відкрити новий вид вдалося завдяки ДНК-аналізу. Справа в тому, що багато видів лемурів дуже схожі зовні, тому аналіз генома є найнадійнішим способом визначення виду. Під час дослідження вчені порівняли нові зразки ДНК із зібраними в 2014-2015 роках.

"Цей новий вид є одним з декількох нових видів карликових лемурів в роду Cheirogaleus, які були або перебувають в процесі опису. Це свідчить про те, як мало ми знаємо про біорізноманіття в цілому, і навіть про наших найближчих родичів, приматів", - підкреслив один з учасників дослідницької групи Рассел Міттермейер.

Охоронний статус нового виду поки не визначено, але вони можуть бути досить добре захищені, тому що цей вид живе в заповідній зоні. Дослідники вважають, що ми можемо очікувати відкриттів видів лемурів в цих областях в найближчі роки.

"Те, що тривають відкриття нових видів приматів в останніх диких місцях Мадагаскару наголошує на необхідності захисту цього середовища проживання від вторгнень з боку людини", - резюмують вчені в своїй статті.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X