Дуже багато води. Астрономи дізналися подробиці про сім екзопланет системи TRAPPIST-1

6 вересня 2018, 07:04
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Сім планет, які обертаються навколо зірки TRAPPIST-1, в основному кам'янисті, причому деякі потенційно містять більше рідкої води, ніж Земля.

Такого висновку дійшла група дослідників з Бернського університету в Швейцарії, повідомляє Space.com.

Нове дослідження вказує на щільність світів в цій планетній системі з більшою точністю, ніж будь-коли раніше. Отримані дані показують, що на деяких планетах може міститися до 5 відсотків маси у вигляді рідкої води, тобто приблизно в 250 разів більше води, ніж в океанах Землі.

Відео дня

"Все планети TRAPPIST-1 дуже схожі на Землю - у них суцільне ядро, оточене атмосферою. TRAPPIST-1e - планета, найбільше схожа на Землю в плані маси, радіуса та енергії, одержуваної від зірки", - сказав Саймон Грімм, дослідник екзопланет в Бернському університеті в Швейцарії. Працюючи з групою дослідників, Грімм точно змоделював щільності семи світів.

Дослідники покладалися на дані, зібрані космічним телескопом імені А. С. Спітцера та деякими інструментами Європейської південної обсерваторії в Чилі, щоб зробити докладні спостереження, які могли б виявити зміни в планетарних орбітах.

"Система TRAPPIST-1 особлива, тому що всі планети перебувають в резонансному стані", - сказав Грімм.

Грімм використовував симуляцію, яку він раніше застосовував для обчислення планетних орбіт. Його команда змоделювала масу і щільність світів, імітуючи орбіти планет, поки їх змодельовані переміщення не стали збігатися з тими, шо спостерігаються. Дослідники виявили щільність світів в діапазоні від 0,6 до 1,0 разів від щільності Землі. Сім світів багаті водою, рівень води на деяких сягає 5 відсотків від загальної маси. Для порівняння, тільки близько 0,02 відсотка маси Землі міститься у воді.

Дослідники попередили, що нові результати, опубліковані в журналі "Астрономія і астрофізика", прямо не говорять про можливість життя в системі TRAPPIST-1. Однак, допомагаючи дослідникам краще зрозуміти умови, пов'язані з цією системою, нове дослідження допомагає домогтися успіху в розумінні того, чи здатні подібні світи в принципі підтримувати життя.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X