Майже інкогніто. Рідкісну антилопу вперше сфотографували в дикій природі

5 квітня 2021, 13:00

Дукер Уолтера — рідкісний мініатюрний вид антилоп, що живуть в Африці. Їх настільки мало, що Міжнародний союз охорони природи відзначає їх статус «з дефіцитом даних», що ще небезпечніше, ніж потрапляння в список тварин, які знаходяться під загрозою зникнення.

Національний парк Фазао-Мальфакасса в Того — єдина територія, що охороняється, в країні, де співіснують африканська савана та лісові слони. Знайти антилоп та інших рідкісних тварин вченим допомогли фотопастки.

Відео дня

"Фотопастки змінюють правила гри, коли справа доходить до польових досліджень біорізноманіття. Я витратив кілька тижнів в тропічних лісах, здавалося б, позбавлених будь-яких великих видів ссавців. Проте, коли ти вмикаєш ноутбук і вставляєте карту пам'яті з фотопасток, які терпляче працювали протягом всієї поїздки, і бачите види, які були з вами весь цей час, — з'являється відчуття, ніби ти заглядаєш в паралельний світ", — пише в електронному листі журналістам Gizmodo співавтор дослідження Ніл Д'Круз, біолог з Оксфордського університету.

Assou et al. 2021
Фото: Assou et al. 2021

Раніше дослідники могли відстежувати рідкісних тварин тільки "завдяки" мисливцям, які приносили на ринок продавати їхнє м'ясо. Фотопастки дуже допомагають вченим — по всьому національному парку їх з'явилося близько 100 штук. Врешті решт, вони допомогли ідентифікувати 32 види ссавців, а загальна кількість зареєстрованих видів ссавців в цьому районі досягло майже 60.

Антилопа дукер Уолта "за останні 200 років проявила великий талант уникати вчених", відзначає Девід Макдональд, зоолог з Оксфордського університету. Набагато менше їй щастило з мисливцями, собаками та пастками.

Саме так її і відкрили в 2010 році — дослідники порівняли м'ясо, куплене на одному з місцевих ринків, з іншими доступними зразками дукерів. Ці антилопи дуже рідкісні, а відомо про них небагато — вони ростуть до 40 см в холці, а важать не більше 8 кг. Ведуть нічний спосіб життя і ховаються від хижаків у високій траві.

Команда вчених також знайшла першого поміченого в Того трубкозуба.

Assou et al. 2021
Фото: Assou et al. 2021
poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X