Стародавня бібліотека. Археологи знайшли записи і «конверти» часів Вавилона
Міжнародна команда археологів знайшла в стародавньому місті Марад в Іраку безліч клинописних табличок і фрагментів рідкісних глиняних «конвертів».
Вони виявили близько ста клинописних табличок, вісім з яких були повністю неушкодженими, а також ще майже 100 кретул, тобто конвертів.
Стародавнє місто Марад, відоме сьогодні як Телль-ас-Садум, перебувало на притоці Євфрату, люди жили в ньому як мінімум дві тисячі років. Археологічні знахідки вказують на те, що його було засновано в період ранньої династії (близько 2900−2350 рр. до н.е.).
Розкопки були зосереджені на ділянці храму на вершині головного пагорба міста, житловому і комерційному районах. Таблички і конверти були знайдені в виробничому районі.
Ці артефакти датуються початком другого тисячоліття до нашої ери. За словами професора університету Пізи Анаклето Д’Агостіно, тексти вже розшифровані. В основному, вони розповідають про економічне і адміністративне життя древнього міста в Месопотамії. У текстах є інформація про ділові операції, а також про суди.
«В цілому, таблички свідчать про багатство і жваве економічне і адміністративне життя древнього міста в Месопотамії і часто розповідають про ділові операціі, а також адміністративні і судові питання. Таблички, знайдені нами, містять угоди про покупку, листи, а також згадують імена государів» , — пояснює Анаклето Д’Агостіно, який координував проект.
За його словами, такі таблички могли бути укладені в свого роду «конверти». «Це контейнери з тонких шарів глини з темою повідомлення, надрукованого на поверхні разом з іменами або зображеннями, які використовуються для аутентифікації і гарантії збереження вмісту», — продовжує Д’Агостіно.
Знайдені конверти — кретули — старші від табличок, що датуються 3-м тисячоліттям до нашої ери. Вони багато прикрашені, на них викарбувані сцени полювання, герої битв і тварини. Зараз вони розбиті на фрагменти, але при первинному виготовленні їх часто прикрашали дорогоцінними каменями в якості індикаторів престижу, багатства і рангу автора.
Раніше НВ повідомляло, що 3400-літній палац часів держави Міттані виявили на території водосховища в Курдистані після того, як рівень води сильно впав через посуху. Руїни палацу були покриті водами Тигра в водосховище Мосул, але низькі рівні води оголили стіни з глиняної цегли.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.