Древній дилер. У Болівії знайшли тисячолітню сумку з психотропними препаратами

7 травня 2019, 08:01
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вчені виявили в Болівії незвичайне поховання шамана, в якому збереглися ритуальні зілля з галюциногенними речовинами.

Радіовуглецеве датування шкіряної сумки, в якій були рослини, дозволило стверджувати, що її вік становить близько 1000 років, пише Science Alert .

У самій сумці, яка була зшита з трьох рудих лисиць, знаходилися дві дерев'яні дощечки для подрібнення психотропних рослин в нюхальний тютюн, дві кісткові лопатки, ткану пов'язку на голову і трубку з двома прикріпленими до неї людським волосинами для куріння галюциногенних рослин.

Відео дня

"Ми знали, що психотропні препарати грали важливу роль в релігійному житті народів, що жили в центральних і південних регіонах Анд, але не могли уявити, що вони вживали настільки багато різних речовин, при цьому комбінуючи їх. Це найбільша знахідка подібного роду в Південній Америці", - підкреслив один з авторів відкриття, Хосе Капрілес з університету Пенсільванії у Філадельфії.

Використовуючи скальпель, вчені взяли невеликий зішкріб матеріалу, що покриває внутрішню частину мішка з лисицею, і проаналізували його, використовуючи рідинну хроматографію і тандемну мас-спектрометрію. Результати показують, що в сумці могли перебувати чотири або п'ять різних рослин, але безумовно не менше трьох.

"Були ідентифіковані хімічні сліди буфотеніну, діметілтриптаміну, гуаміну і кокаїну, включаючи його продукт розкладання бензоілекгонін, що дозволяє припустити, що принаймні три рослини, що містять ці сполуки, були частиною шаманської атрибутики. Це також задокументований випадок ритуальної зв'язки, що містить і гуамін, і діметілтриптамін, два основних інгредієнта аяхуаски - психоделічного чаю на рослинній основі", - пишуть дослідники в своїй статті.

З цього зразка неможливо оцінити, як були підготовлені рослини, але це дійсно показує, що жителі Болівії знали про властивості рослин 1000 років тому. Набір також демонструє, що на додаток до вражаючих знань про рослини і їх властивості ці люди доклали значних зусиль для отримання психотропних речовин.

"Жодна з виявлених нами психоактивних сполук не міститься в рослинах, які ростуть в цій області Анд, що вказує або на наявність складних обмінних мереж, або на переміщення цієї людини в різних середовищах для придбання цих спеціальних рослин", - сказала археолог Мелані Міллер з університет Отаго.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X