Древній папірус допоміг розкрити таємницю спорудження єгипетських пірамід

26 вересня 2017, 09:16
Група дослідників виявила древній папірус, в якому описано хід будівництва знаменитої піраміди Хеопса

Цей папірус допоміг зрозуміти, як стародавні єгиптяни транспортували понад 170 тисяч тонн вапняку для будівництва Великої піраміди в Гізі, пише Independent.

Група археологів, яка працювала на комплексі пірамід в Гізі виявила кілька предметів, які допомогли зрозуміти, як же будувалися піраміди. Серед знахідок: древній сувій папірусу, залишки човна і сліди штучних водних шляхів біля піраміди.

Відео дня

Папірус був, мабуть, написаний людиною на ім'я Мерер, який відповідав за 40 елітних моряків. У свиті докладно описано, як везли блоки, як були прориті канали та побудовані гігантські греблі. Археологи виявили, що тисячі кваліфікованих робітників використовували човни для переміщення каменів по каналах, які вирили уздовж річки Ніл. Човни були скріплені товстими крученими мотузками, деякі з них збереглися і були знайдені в хорошому стані.

"Ми описали в загальних рисах басейн і мережу каналів, які ведуть до основи піраміди", - говорить американський археолог Марк Ленер, який більше 30 років займається розкопками в Єгипті.

Передбачається, що граніт для внутрішніх камер пірамід добувався в Асуані, який знаходився в 860 кілометрах на південь від Гізи, а вапняк - в Турі в 12 кілометрах від місця будівництва, на іншому березі Нілу. Вапнякові блоки привозили на човнах прямо до основи піраміди.

У січні 2017 року НВ повідомляло, що археологи виявили в Єгипті гробницю невідомого фараона. Дослідники з Університету Бірмінгема виявили багате поховання, в якому, ймовірно, покояться рештки фараона, чиє ім'я поки не встановлено.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X