Давнє цунамі. У США знайшли безліч рештків тварин, яких погубила величезна хвиля

1 квітня 2019, 22:04

Вчені виявили безліч викопних прісноводних риб, дерев і морських амонітів в Північній Дакоті.

Ймовірно, всі вони загинули в той день, коли астероїд створив гігантський кратер Чиксулуб в Мексиці, пише IFL Science.

Поєднання наземних і морських організмів в одному місці, схоже, означає, що всі вони були вбиті цунамі, яке утворилося після удару астероїда. Таким чином, місцевість може розповісти нам більше про останнє масове вимирання, ніж будь-який інша.

Відео дня

Суміш морських і наземних скам'янілостей, які, мабуть, були скинуті катастрофічними хвилями, виявив аспірант Університету Канзасу Роберт ДеПальма. ДеПальма повідомляє, що на зябрах більше половини зразків риби містяться крихітні крапельки скла, які є одними з характерних ознак великих ударів астероїдів.

Астероїд впав на відстані приблизно 3000 кілометрів від досліджуваного місця, і звичайному цунамі знадобилося б приблизно 12 годин, щоб дістатися туди. Фахівці ж вважають, що сейсмічна хвиля обрушилася на Таніс - в минулому гирлі річки - через десять хвилин після падіння космічного тіла. В результаті це на час змінило течію річки і викинуло величезну кількість морських особин на піщану мілину.

Товстий шар рештків загиблих живих істот добре зберігся завдяки тому, що зверху він був запечатаний шаром глини, багатої іридію - матеріалом, який рідко зустрічається на Землі, але зате є широко поширеним на астероїдах і кометах.

За словами палеонтолога Роберта ДеПальма, це перше таке масове кладовище великих форм життя, знайдене за весь період вивчення причин вимирання динозаврів.

"Як люди, ми походимо від лінії, яка буквально вижила в попелі того, що колись було царством динозаврів. І ми єдиний вид на планеті, який був здатний витягти уроки з такої події", - підкреслив учений.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X