Поцілунок перед катастрофою. Вчені показали унікальну космічну драму двох зірок в процесі злиття

22 жовтня 2015, 12:53
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Міжнародна група астрономів за допомогою Надвеликого Телескопа Європейської південної обсерваторії, виявила дуже гарячу і масивну подвійну зірку, передає сайт ESA

На думку вчених, об'єкт наближається до драматичного кінця свого існування: його компоненти або зіллються в одну гігантську зірку, або утворять подвійну чорну діру, адже вони розташовані так близько, що стикаються один з одним.

Відео дня

Повідомляється, що подвійна система VFTS 352 розташована приблизно на відстані 160 000 світлових років від нас в туманності Тарантул, яка є найбільш активною областю зореутворення в цій ділянці Всесвіту.

Нові спостереження з телескопом VLT ESO показали, що ця пара молодих зірок – одна з найбільш дивних і незвичайних з усіх відомих подвійних.

Згідно зі спостереженнями астрофізиків, своєрідний космічний мутант складається з двох дуже гарячих, яскравих і масивних зірок, які здійснюють повний оберт трохи більше, ніж за один земний день.

Читайте також розділі Наука:

Відстань між центрами зірок пари – всього 12 мільйонів кілометрів, за мірками астрофізиків, це настільки близько, що фактично поверхні зірок стикаються, утворюючи між собою "міст".

Вважається, що такі екстремальні зірки грають ключову роль в еволюції галактик і нібито вони є головним виробником таких елементів, як навіть кисень. Для об'єктів також характерний "зоряний вампіризм" - менший компонент системи "висмоктує" речовину з поверхні свого більш масивного сусіда.

Однак, у випадку з VFTS 352, зірки системи майже одного розміру, тому "висмоктування" речовини не відбувається, зате речовина скоріш за все, розподілиться між двох зірок.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X