Дослідження в США показало, що препарат столітньої давності може допомогти при лікуванні аутизму

30 травня 2017, 11:42
Ліки сурамін, яке застосовували для лікування сонної хвороби в Африці, допомогло дітям з аутизмом

Автори визнають, що клінічне дослідження в США було невеликим, однак симптоми розладів аутистичного спектру у дітей серйозно зменшилася, пише Science Alert.

Для дослідження залучили 10 хлопчиків у віці від 5 до 14 років, які страждають від аутизму. Кожен з дітей отримав одну дозу або сураміна, або плацебо - таким чином, було сформовано дві групи по п'ять осіб.

Відео дня

Як зазначає автор роботи, Роберт Навіо з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго, діти після вживання сураміну демонстрували кращу мовну, комунікативну та ігрову функцію, покращення в соціальній поведінці, навичок психологічної адаптації. Це підтвердили і батьки випробовуваних.

"Діти у віці 6 і 14 років, які отримали сурамін, сказали перше речення у своєму житті через тиждень після одноразової ін'єкції сурамина. Цього не відбулося ні в одного з дітей, що отримували плацебо", - розповідають автори роботи.

На жаль, ці поліпшення носять лише тимчасовий характер - через шість тижнів після ін'єкції важкі симптоми повернулися.

"Ми не будемо нічого стверджувати напевно, до тих пір, поки результати не відтворять у більш великих дослідженнях", - підкреслюють автори роботи, визнаючи, що розлади аутичного спектру можуть бути викликані різними причинами та їх ліки не може бути універсальним.

Показати ще новини
Радіо НВ
X