Дослідження показали, що жива музика – ідеальна зброя для боротьби зі стресом

15 квітня 2016, 12:20
Вчені з Імперського коледжу Лондона з'ясували, що прослуховування живої музики на концертах сприяє зниженню рівня кортизолу – гормону стресу

В рамках свого дослідження вчені зібрали 117 учасників. Для них було влаштовано два концерти композитора Еріка Уітакра, який спеціалізується на хоровій та оркестровій музиці. Дослідники заміряли рівень гормонів стресу до концертів, а також через 60 хвилин після. Концерти були однакові як за тривалістю, так і за репертуаром.

Відео дня

У результаті вчені виявили, що прослуховування живої музики вплинуло на зниження рівня кортизолу. При цьому такий ефект виявився однаковий для всіх учасників дослідження.

"Слід зауважити, що дані біологічні зміни відбувалися незалежно від віку, музичного досвіду або знання музики, що виконувалася, - відзначають дослідники. – Можна припустити, що це універсальна реакція на концерт для всіх слухачів".

Кортизол – гормон, який виробляється в стресових ситуаціях. Він може надавати благотворний вплив, роблячи людину більш зібраною і продуктивною. В той же час його пов'язують з підвищеним ризиком розвитку серцево-судинних захворювань і діабету.

Слід зазначити, що дослідження проводилося в рамках досить невеликої групи. Крім того, для нього був обраний лише один музичний стиль. Вчені визнають, що для підтвердження зв'язку між прослуховуванням живої музики і зниженням рівня гормонів стресу потрібні подальші дослідження.

Показати ще новини
Радіо НВ
X