Дослідження показали різницю рівня чесності серед жителів різних країнах

16 листопада 2015, 11:34
Вчені з'ясували, що рівень чесності людей істотно варіює від країни до країни, а особиста чесність відіграє важливу роль тільки в самому початку сучасного економічного розвитку країни

До таких висновків прийшли співробітники Університету Східної Англії, передає Lenta.

Так, дослідники попросили 1,5 тисяч добровольців з 15 країн різного економічного рівня пройти онлайн-опитування.

Відео дня

Обстеження складалося з двох експериментів. Спочатку добровольців з Аргентини, Бразилії, Данії, Греції, Індії, Китаю, Португалії, Росії, США, Туреччини, Швейцарії, ПАР, Південної Кореї і Японії попросили підкинути монету і вказати, випав орел або решка.

За кожну відповідь "орел" вони отримували три-п'ять доларів. "Нечесними" вважалися країни, де кількість грошових відповідей істотно перевищувала позначку в 50 відсотків.

Потім тих же добровольців просили відповісти на питання на музичну тему (за винагороду), причому не вдаючись до інтернету або чужої допомоги. В той же час частину питань спеціально зробили настільки складними, щоб на них не можна було відповісти без пошуку в інтернеті.

Нарешті, опитаних попросили висловити думку про чесність своїх співвітчизників і громадян інших країн.

Як з'ясувалося, перепади в рівні чесності між різними країнами виявилися досить істотними, однак причини цих відмінностей вченим далеко не очевидні.

Наприклад, у тесті з монеткою найгірше повели себе громадяни азіатських країн - Китаю, Японії, Південної Кореї та Індії. Автори статті вважають, що причина цього в культурі, так як в Азії кидання монетки вважається частиною азартних ігор, які за визначенням допускають шахрайство.

Крім того, найбільш "нечесні" країни одночасно виявилися і найбіднішими.

Ця залежність описує чесність країн на рівні економічного розвитку 1950 року - до початку масової індустріалізації та інтенсивного розвитку країн Азії і Африки.

Згідно з припущенням вчених, при нерозвиненості технології і правових інститутів особиста чесність забезпечує контроль за виконанням договорів і гарантує безпеку ділових відносин. Потім, коли економічне зростання і формування сучасних інститутів полегшує ведення бізнесу, потреба в культурі особистої чесності слабшає.

Нагадаємо, раніше дослідники опублікували рейтинг найбільш питущих країн світу.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X