Дослідники знайшли в Сибіру матеріали, які раніше отримували тільки в лабораторіях

8 серпня 2016, 12:41
Вчені отримували в лабораторіях синтетичні полімери, відомі як метал-органічні каркаси (МОК) з 1990-х років. Однак нове відкриття канадських і російських дослідників показало, що вони можуть зустрічатися в природі

За словами одного з авторів відкриття Томіслава Фришчиса з Університету Макгілла в Канаді, "це повністю змінює звичну думку, що ці популярні матеріали є суто штучними". Він зазначає, що ймовірно, в природі "можуть існувати щедрі запаси МОК".

Відео дня

Мінерали під назвою жемчужниковіт і степановіт були знайдені в Сибіру ще в середині минулого століття, однак тоді вченим не вдалося ретельно проаналізувати їх структуру. Шість років тому Фришчис наткнувся на результати досліджень мінералів, які наштовхнули його на думку, що жемчужниковіт і степановіт можуть бути аналогом синтетичних МОК.

Канадський учений разом зі своєю командою вирішив підтвердити свою здогадку, синтезувавши матеріал в лабораторії. Після того, як спроба увінчалася успіхом, Фришчис поділився результатами з російськими колегами. Їм вдалося взяти зразки жемчужниковіта і степановіта, вивчивши які вони прийшли до висновку, що мінерали дійсно є природними аналогами МОК.

Тим не менш, вони не мають ключову властивість МОК. Їх називають "молекулярними губками" за здатність вбирати гази, такі як водень або вуглекислий газ. Сибірські мінерали такими властивостями похвалитися не можуть. Однак Фришчис з колегами сподівається продовжити дослідження і з'ясовувати, чи можна зустріти у природі повний аналог МОК.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X