Дослідники з Норвегії довели, що веганська дієта батьків погіршує інтелект дітей
Вчені дослідницького центру Uni Research відзначають, що така залежність характерна не тільки для дітей з бідних країн, але і для юних жителів Європи, чиї батьки повністю відмовилися від тваринної їжі, пише Science Daily.
В ході п'ятирічного дослідження сотень дітей з Непалу було встановлено, що дітям з нестачею вітаміну B12 в період внутрішньоутробного розвитку, а також в перші роки життя набагато гірше даються різні головоломки і навіть звичайна абетка — вони гірше розпізнають літери.
"Наші результати ясно показують зв'язок між раннім дефіцитом вітаміну B12 і різними проблемами когнітивного функціонування, як, наприклад, здатності інтерпретувати складні геометричні фігури, і здатності розпізнавати емоції інших дітей", - каже одна з авторів дослідження, Інгрід Квестад.
- Читайте також: Правда чи міф? Смартфон для дитини - це завжди погано
У країнах з низьким рівнем доходів, і, зокрема, в Азії, де багато людей споживають обмежену кількість м'яса та інших продуктів тваринного походження, дефіцит вітаміну B12 дуже поширений. У розвинених країнах в групу ризику потрапляють діти веганів — прихильників найбільш суворої форми вегетаріанства, що повністю виключає тваринну їжу.
"Наше дослідження — це ще один крок на шляху до розуміння, як низький рівень вітаміну В12 впливає на розумовий розвиток маленьких дітей", — зазначає Квестад.
Також брак В12 може стати причиною передчасних пологів: ризик народити недоношену дитину при дефіциті вітаміну збільшується на 21%.