Дослідники з'ясували, як динозаври завоювали Землю 200 мільйонів років тому

21 червня 2017, 11:30
Робота вчених з Оксфордського університету показала, що масові виверження вулканів викликали зміна клімату і вимирання конкурентів динозаврів

Ці виверження могли привести до одного з найбільших масових вимирань в історії, дозволивши динозаврам стати домінуючим різновидом тварин, пише Science Alert.

"Динозаври виявилися в змозі використати ті екологічні ніші, які звільнилися після вимирання інших видів", - сказав провідний автор дослідження Лоуренс Персіваль з Оксфордського університету.

Відео дня

В результаті вулканічних вивержень приблизно 201,5 мільйона років тому в атмосферу потрапила велика кількість вуглекислого газу. Це призвело до тріасового вимирання, яке завершилося до приблизно через 200 тисяч років.

Дослідники знайшли докази величезних імпульсів вулканічної активності за слідами ртуті у відкладеннях. Ця активність становила загрозу не тільки для тих видів, які жили в безпосередній близькості від вулканів, а й для тих, хто перебував далеко від них: такі виверження надали руйнівний вплив на навколишнє середовище, блокуючи доступ сонячних променів.

"Це ще одне свідчення впливу епізодичних викидів вулканічного СО2 на вимирання видів підсилює наше розуміння цієї події, і, можливо, інших епізодів зміни клімату в історії Землі", - говорить Лоуренс Персіваль.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X