Дослідники визнали, що не можуть врятувати унікальний Великий Бар'єрний Риф

30 травня 2017, 09:06
Експерти попередили, що Великий Бар'єрний риф не може бути врятований існуючими планами щодо захисту цієї екосистеми

Нинішня стратегія захисту рифу виявилася недосяжною, оскільки план вчених не включав в себе заходи по боротьбі зі зміною клімату, пише Science Alert.

План захисту Великого Бар'єрного рифу під назвою Reef 2050 був запущений в березні 2015 року, однак вже в кінці травня 2017 року вчені попередили, що метe поліпшення стану навколишнього середовища рифу стало неможливо досягти. За словами Расселла Рейшелта, голови морського парку Великого Бар'єрного Рифу, в 2017 році відсоток загибелі коралів був рекордним.

Відео дня

Якщо під час розробки програми передбачалося, що відсоток загибелі дрібних коралів складе 22%, то тепер цей показник збільшився до 29%.

"В наш час і на наших очах, значні площі Великого Бар'єрного рифу і навколишні екосистеми зазнають великого довготривалого збитку, який може бути необоротним, якщо не будуть вжиті заходи найближчим часом", - відзначають автори дослідження.

Експерти відзначили, що переглядають свій план в бік більш досяжною мети підтримання екологічної функції, приймаючи, що загальний стан здоров'я рифу буде знижуватися з часом. Крім того, в новій стратегії захисту рифу необхідно врахувати високу швидкість потепління океанів.

Раніше НВ повідомляло, що глобальне потепління позбавило кольору унікальний Великий Бар'єрний риф.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X