Дослідники визначили, як звучав голос муміфікованої "крижаної людини"

23 вересня 2016, 08:13
Італійським вченим вдалося реконструювати голос "крижаної людини" Етці, муміфіковане тіло якої виявили в 1991 році в одному з льодовиків Альп.

Мумія настільки добре збереглася, що вченим вже вдалося відновити не тільки малюнок татуювань, але і навіть з'ясувати, чим хворів Етці. А зараз групі медиків на чолі з Роландо Фустосом і Розеллой Лоренці вдалося відтворити голос Етці, передає informing.ru.

Відео дня

Вчені розповіли, що вони створили тривимірну модель голосового тракту Етці, використовуючи для цього дані комп'ютерної томографії мумії. Отримати точні дані було досить складно, оскільки рука мумії щільно притиснута до горла. Заважало і зміщення під'язикової кістки.

Тим не менш, фахівці стверджують, що вони подолали ці труднощі і реконструювали основні деталі голосового тракту.

Водночас, відзначають вчені, звук, який був отриманий за допомогою цієї моделі, не слід вважати на 100% справжнім. Це пов'язано з тим, що інформації вчені не мали інформації про щільність тканин і їх товщині в певних ділянках. Але отримані результати дають підставу стверджувати, що базова частота у Етці і його одноплемінників була такою ж, як і у сучасних чоловіків, тобто в діапазоні від 100 до 150 Гц.Нагадаємо, що найдавнішу європейську мумію знайшли в Тірольських Альпах на висоті 3200 метрів. Її вік був встановлений за допомогою радіовуглецевого аналізу. Тіло добре збереглося - воно вмерзло у кригу майже відразу після смерті. Встановлено, що Етці було близько 45 років, він був темноволосим, харчувалася рослинною і тваринною їжею, багато пересувався по горбистій місцевості. Поряд з тірольським людиною знайшли кам'яний ніж, мідну сокиру, лук і сагайдак зі стрілами - за однією з версій Еці був убитий під час сутички.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X