Дослідники виявили несподіваний зв'язок наркотиків і смартфонів

17 березня 2017, 14:14
За даними вчених із США і Великобританії, захоплення гаджетами призвело до зниження рівня споживання наркотиків у підлітків

Рівні куріння, вживання алкоголю та вживання наркотиків серед британських школярів у віці від 11 до 15 знизилися більш ніж в два рази за останнє десятиліття, згідно зі статистикою Національної служби охорони здоров'я. Схожі дані надходять і з США, пише The Independent.

Відео дня

Нора Волкова, директор Національного інституту США по боротьбі зі зловживанням наркотичними засобами, розповіла, що зустрілася з групою вчених, щоб обговорити, чи сприяють розваги і почуття незалежності, які надають смартфони, падіння інтересу до наркотиків.

Читайте також: Правда чи міф? Гра Pokemon Go допомагає поліпшити фізичну форму

"Ми не можемо точно сказати, як використання смартфона впливає на мозок, але є цікаві кореляції між використанням смартфонів і активністю мозку", - сказав невролог Арко Гош, фахівець в області людської поведінки в Університеті Цюріха. На думку вченого, смартфони можуть забезпечити і відстрочені нагороди, і миттєве винагороду, як в іграх.

Сільвія Мартінс, доцент Колумбійського університету, що спеціалізується на токсикоманії, повідомила, що теорія зв'язку смартфонів з падінням інтересу до наркотиків "поки не доведена, але дуже ймовірна". За її словами, ігри і соцмережі, "замінюють необхідність пошуку незвичайних відчуттів".

На думку вчених, смартфони можуть функціонувати як "портативний насос дофаміну", речовини головного мозку, що відповідає за радість і ейфорію.

Показати ще новини
Радіо NV
X