Дослідники підрахували, на скільки років біг продовжує життя

13 квітня 2017, 13:19
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Медики з США показали, що регулярні пробіжки пов'язані зі збільшенням тривалості життя приблизно на три роки

Бігуни, як правило, живуть близько трьох додаткових років, навіть якщо вони курять, п'ють, або мають надлишкову вагу, йдеться в статті The New York Times.

Дослідження, проведені в Інституті Купера в Далласі і в Університеті штату Айова показали, що навіть п'ять хвилин щоденного бігу були пов'язані з більшою тривалістю життя. Крім того, регулярні заняття бігом на 25-40 відсотків скорочують ризик передчасної смерті.

Відео дня

Для свого дослідження, група медиків під керівництвом Дак-Чул Лі вивчила дані по 55137 дорослим у віці від 18 і 100 років, що були під спостереженням протягом 15 років. Рівень фізичної активності учасників оцінювався за допомогою анкетування. Команда також проаналізувала причини смертей, що сталися під час спостереження, перш ніж вивчити кількість щотижневих вправ кожного учасника. За час спостереження не стало 3413 учасників, 1217 з яких померло від серцево-судинних захворювань. 24% з них регулярно займалися бігом.

Вчені виявили, що учасники, які щотижня займаються бігом, на 30% менше схильні до смерті від усіх причин і мають на 45% менше шансів померти від серцево-судинних захворювань, у порівнянні з тими, хто зовсім не займається бігом. В цілому, бігуни живуть на 3 роки довше, ніж люди, що не практикують біг.

"Біг корисний для здоров'я, але більше не значить краще. Ви не повинні думати, що бігати потрібно багато. Ми виявили, що 10–хвилинних пробіжок цілком достатньо. Вам зовсім не потрібно бігати багато, щоб поліпшити здоров'я", - підкреслив Дак-Чул Лі. За його словами, в здоров'ї тих, хто бігав кілька годин і 15 хвилин на день немає значимих відмінностей.

Незважаючи на користь бігу, брати участь у марафоні дослідники не радять, оскільки тривале фізичне навантаження викликає пошкодження нирок, зневоднення і перегрів приблизно у 82% спортсменів.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X