Дослідник визначив, як насправді виглядав український полководець Костянтин Острозький

19 вересня 2017, 12:45

В Україні ідентифікували портрет князя Острозького, який було зроблено в 16 сторіччі

Раніше вважалося, що цей портрет створили на початку 20 століття, пише Голос України.

Зазначається, що нині є чимало зображень князя Костянтина Острозького, але вони істотно відрізняються за обрисами. Історик з Острога, Микола Бендюк, аби дослідити, як насправді виглядав князь,зібрав усі його портрети князя з України, Білорусі, Польщі, Італії, Литви.

Відео дня

"У результаті досліджень я дійшов висновку, що тільки два портрети є найбільш оригінальними", - каже історик.

Це зображення з картини " Битва під Оршею", що датується 1530 роком, яка зберігається у Варшаві, а також зображення князя, що зберігається в замку в Острозі. Цікаво, що картина "Битва під Оршею" зображує з висоти пташиного польоту різні етапи битви, про що свідчать одні і ті ж постаті, що з'являються у різних місцях — сам гетьман Костянтин Острозький представлений тричі, але його постать дуже невелика.

А от історія портрету з замку виявилася дуже цікавою.

"Раніше на цей портрет не звертали увагу: він є дуже темним. Але на звороті пощастило знайти напис 1579 рік. Тоді син князя Василь готував надгробок для батька в Успенському соборі Печерської лаври, тому і потрібен був портрет. Він найняв художника, який зробив копію з портрета первісного, автентичного. В Острог це зображення потрапило у 1914 році за дивних обставин. Прийшов чоловік у військовій формі в музей, приніс картину і сказав: "Це вам у дарунок, бережіть". Тому і з'явився запис у журналі, що портрет належить до ХХ століття", - пояснює Микола Бендюк.

Надалі Микола Бендюк попросив відомого іконописця з Києва Юрія Нікітіна зробити копію острозького портрета. Копія вийшла по-своєму унікальною, адже відтворила первинний образ князя, на який відтепер зважатимуть дослідники історії та художники.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X