Долетів. Космічний корабель Союз МС-09 з екіпажем МКС успішно приземлився

20 грудня 2018, 10:11

Астронавти Сергій Прокоп'єв, Олександр Герст і Серіна Ауньйон-Ченселлор успішно повернулися на Землю з Міжнародної космічної станції.

Трьох членів екіпажу космічного корабля Союз МС-09 евакуювали з апарату, що спускається, повідомляє РІА Новини.

Їм належить пройти так званий "польовий тест" - виконати дії для оцінки стану після космічного польоту. Потім члени екіпажу повернуться на батьківщину для проходження післяполітної реабілітації.

Відео дня

Прокоп'єв, Герст і Ауньйон-Ченселлор доставили на Землю докази, необхідні для розслідування причин появи отвору в обшивці Союзу. Це взяті при виході російських космонавтів у відкритий космос зразки герметика, пластини мікрометеоритного захисту і мазки з поверхні побутового відсіку.

У герметику і мазках передбачається знайти сторонні включення, щоб визначити, чи був чимось закритий отвір після свердління. На пластинах будуть шукати сліди від свердла.

Крім того, Союз привіз із МКС надруковані в космосі на російському 3D-Біопринтері хрящову тканину людини і щитовидну залозу гризуна. Це був перший подібний експеримент в історії.

Через низьку хмарність рятувальники не відразу знайшли місце приземлення капсули. Зараз капсулу Союзу з результатами дослідження обшивки взяли під охорону.

Нагадаємо, в ніч на 30 серпня на МКС виявили витік повітря. Екіпаж перевірив всі відсіки і виявив мікротріщину в космічному кораблі Союз МС-09. Вона розташовувалася в побутовому відсіку, а не в спусковому апараті, тому не загрожувала поверненню космічного корабля на Землю.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X